вівторок, 18 березня 2014 р.

Яка книга найбільша в світі?

Найбільшою книгою в світі є «Суперкнига» розміром 2,74 х 3,07 м, вагою 252,6 кг, що нараховує 300 сторінок, яка була видана в Денвері, США, в 1976р.
Найбільша книга у світі приковує увагу в країні, де варто боротися за досягнення рекордів. Майкл Хоулі не починав робити з книги Бутан: Візуальна Одіссея Через Останнє гімалайське Королівство найбільшу книгу у світі. Дослідницький проект Хоулі в Массачусетському технологічному інституті, захоплюючи фотографічний візуальний звіт польових експедицій, розвинувся в форму з розмірами 1,5 на 2 метри.Хоулі провів чотири окремі експедиції в Бутані, де він і команда Массачусетського технологічного інституту і бутанських студентів зробили фотознімки у всій пишності цифрового мистецтва завдяки професійному фотообладнанню. Згодом Хоулі вирішив, що створення гігантської книги з величезного архіву фотографій дозволить читачеві "ступити" у світ Бутану. Професор Девід Селезін сприяв зняттю багатьох фотографій та допоміг в отриманні ключового гранту від Microsoft."Бутан", подарований Бібліотеці в 2004 році невідомим цінителем, приєднався до Книжкової Колекції Мистецтв у Спеціальному Підрозділі Колекції. Книжкова Колекція Мистецтв складається з 14 000 частин - як історичних так і сучасних, з прикладів книговидання різних форм і типів. Поряд з тим, що ця книга є найбільшою в світі, вона містить колекцію приголомшливих робіт про Бутан. Книга довго служила приманкою для художників, а розмір завжди був особливою проблемою. Бутан нагадує про великі книги антифонів середньовічного періоду, книги з піснями, виконуваними численною групою співаків, дивлячись безпосередньо в текст великої книги. Існують величезні гравюри 18-ого століття Джованні Баттіста Піранезі, настільки великі, що їх згортали, щоб переплести в книги. У схожих великих атласах були карти, згорнуті при друкуванні так, щоб сторінки могла перегорнути одна людина і бути частиною приватної бібліотеки.Книга "Бутан" очолює список "великих книг": "Птахи Америки" Джона Джеймса Одебона, "Єгипет і Нубія" Девіда Робертса, "Історія індійських племен Північної Америки" Томаса Маккенна і Джеймса Холла - ось три основних приклади 19-го століття, що розвинули технологію друку і палітурки того часу і виділяються в історії книжкового створення своєю особливою незвичністю.Але, як і у випадку з книгою Бутан, розмір був лише частиною їх привабливості. Одебон і Робертс шукали спосіб охопити фізичний масштаб предметів їх досліджень. Одебон, Маккенн і Хол показали дивовижні кольорові ілюстрації. Ці книги зняли час, місце і людей, що тримаються за скарби мінливого світу. У Одебона є зображення птахів, тепер вимерлих, Робертс дає нам уявлення про Близькоий Схід, стертого піском і війною, Маккенн і Хол підносять глядачеві американського уродженця в його славі у 1830-их. Хочеться сподіватися, що країна Бутан буде триматися за красу свого довкілля і культурного багатства так, щоб не стати складом кісток суспільства, керованого золотими арками і чарівним королівством.

Все в Бутані екстраординарно: навіть друк літрами чорнила на рулоні паперу, довше футбольного поля. Процес друку займає 24 години для кожної копії. Вага книги 60 кілограм, що робить її, поряд з розмірами, найважчою книгою в спеціальних колекцій. Технічні проблеми друку і палітурки книги такого розміру і ваги настільки ж великі як і книга. Як у створення, так і в демонстрацію книги було вкладено багато роботи. Бібліотеки з такої нагоди забезпечили бібліотеку в Сузалло спеціально розробленим виставковим стендом, таким, щоб «Бутан» зміг благополучно поміститися в ній і безпечно закріпитися на важкій основі. Подія презентації пройшла в університетському містечку в супроводі Еда Маккінлі, Кармін Руджеро і Данетт Роджерс. Але, не дивлячись на дивовижні розмір і вагу, книга все ж - гарантія переваги. Книга є кінематографічною. "Види з величезного вікна", які імітує книга, є захоплююче-експансивними, що вдалося раніше лише декільком іншим книгам. Велика кількість кольорів заповнює все Ваше поле зору, і портрети - майже з людський розмір. Безсумнівно захоплюють безперервно друковані зображення. Перегортання величезних сторінок є цілою подією. Бутан - скарбове доповнення національно значущою Колекції. Книга знаходиться тепер на постійному огляді в Бібліотеці Сузалло. Один раз на місяць в книзі перегортають сторінки. Маленька версія для продажу доступна у Студентській Бібліотеці Одегард і в спеціальних колекціях.

інформація тут http://manuscript.com.ua/index.php/uk/marvelous/40-biggestbook

Немає коментарів:

Дописати коментар