пʼятниця, 25 квітня 2014 р.

Вишита закладинка для книжки

Закладинка для книжки .
         Останнім часом все частіше вишиті речі знаходять своє місце в нашому гардеробі та побуті. Невеличкою окрасою буденного життя може стати і власноруч вишита закладинка для книжки чи ділового щоденника. Це клаптик тканини, підрублений з обох боків і вишитий за вашим смаком. Такі закладинки можна зробити швидко і не тільки для себе, а й у подарунок.
Книжкові закладинки вишивали здавна: ще з тих пір, коли книга була коштовною річчю. Відповідними були й закладинки – довгими, гаптованими золотом. Традиція їхнього виготовлення не втрачена й нині. Сучасні дизайнерські фірми пропонують цілі набори для вишивання закладинок на різноманітних заготовках, навіть з пластикової канви.
Молода художниця Тетяна Серебреникова (на фото), котра мешкає на Київщині, вишиванням закладинок займається давно. «Мої закладинки – авторські, але я використовую традиційні українські шви, – розповідає вона. – Все вишивання виконане в одному примірнику, адже закладинка – це своєрідний оберіг, а таку символіку не можна створювати інакше».
Зі своїм творчим проектом «Вишита закладинка для улюбленої книжки» Тетяна Серебреникова вже познайомила багатьох любителів вишивання. Нещодавно презентація її виробів відбулася і в історичному музеї Вишгородського історико-культурного заповідника.
Це був не просто показ закладинок. Тут зустрілися люди, не байдужі до народних традицій. Досвідчені майстрині ділилися своїм досвідом з учнівською молоддю.
за матеріалами http://v-k.org.ua/pages/view/227

Немає коментарів:

Дописати коментар