вівторок, 7 жовтня 2014 р.

Рекомендовані заходи до Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек


Мета Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек - об'єднання духовних і інтелектуальних ресурсів України для розвитку вітчизняних шкільних бібліотек як каталізаторів процесів виховання, освіти та розвитку дітей і юнацтва.
Ця широкомасштабна рекламна акція покликана сформувати в соціумі відповідальне ставлення до професії шкільного бібліотекаря, який в сучасних умовах забезпечує створення оптимальних умов для реалізації освітніх і виховних завдань школи шляхом виконання інформаційної, освітньої, культурної та дозвільної функцій. Реалізуючи кожну з чотирьох зазначених функцій, шкільна бібліотека сприяє розвитку інтелектуального та творчого потенціалу тих, хто вчить, і тих, хто навчається.
Основними завданнями місячника є висвітлення здобутків шкільних бібліотек та популяризація їх діяльності. Також це час для привернення уваги громадськості до проблем шкільних бібліотек, ініціювання пілотних проектів їх модернізації, залучення додаткових ресурсів для їх інноваційного розвитку.
Спільними зусиллями всіх шкільних бібліотекарів України маємо переконати політиків, керівників, учителів, батьків, книгопродавців, постачальників технологій та багатьох інших підтримати шкільні бібліотеки і дати їм визнання, якого вони заслуговують!
З метою поширення кращого досвіду щодо організації та проведення заходів до Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек планується підготовка спеціального випуску науково-методичного часопису "Шкільна бібліотека плюс". За бажанням матеріали (статті, сценарії, вірші) для друку у часопису направляються в електронному вигляді на адресу ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського: metodist08@i.ua
Результати Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек будуть висвітлені на Всеукраїнському вебінарі "Шкільна бібліотека - стратегічний партнер освіти", який відбудеться у листопаді 2014 р.

У загальноосвітніх навчальних закладах області шкільними бібліотеками можуть бути організовані наступні заходи:

  1. проведення в рамках тижня "Час читати" заходів, спрямованих на популяризацію дитячого читання: екскурсії-ігри, дні дозвілля, зустрічі з письменниками, презентації нових видань, літературні аукціони, театралізовані вистави літературних творів, літературні вікторини, відео та Web-перегляди, Дні інформації, бібліотечні уроки тощо;
  2. підготовка тематичних виставок літератури: патріотичне виховання, правове виховання, здоровий спосіб життя; виховання на прикладі кращих традицій світової культури, естетичне виховання, організація дозвілля школярів, діяльність на допомогу навчальному процесу, популяризація художньої літератури тощо;
  3. проведення у шкільній бібліотеці Дня відкритих дверей для батьків, вчителів, громади;
  4. розміщення на сайті навчального закладу інформації про Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек "Шкільна бібліотека - стратегічний партнер освіти"

Активна участь шкільних бібліотекарів всіх регіонів України у Всеукраїнському місячнику сприятиме визнанню шкільної бібліотеки стратегічним партнером національної освіти, ініціатором інноваційних змін, центром інформаційної підтримки навчально-виховного процесу.

Немає коментарів:

Дописати коментар